vidical 2010


 
 

Jury przyznało
GRAND PRIX - VIDICAL 2010:

 
  calendar No 76a

WYSTAWCA: PWS KONSTANTA S.A.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Żywot malarza – kalendarz”
zleceniodawca: PWS KONSTANTA S.A.; projekt graficzny: FORMAT STUDIO Jerzy Dmitruk; foto: FORMAT STUDIO Witold Pelczarski; ilustracje: Jerzy Dmitruk (nr kat. 76a)

 


 

W kategorii
KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
Jury przyznało:

  calendar No 31

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: FOREST Studio Reklamy i Poligrafii Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Grand Press Photo 2009”
zleceniodawca: Miesięcznik-Wydawnictwo Press; projekt graficzny: Dorota Karlikowska, Studio Reklamy i Poligrafii FOREST; foto: Finaliści Grand Press Photo 2009; opracowanie komputerowe, druk: Studio Reklamy i Poligrafii FOREST (nr kat. 31)

 
  calendar No 1

2. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: AARSLEFF PER POLSKA Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Nokturny wilanowskie”
zleceniodawca: PER AARSLEFF POLSKA i MUZEUM PAŁAC w WILANOWIE; projekt graficzny: Maciej Buszewicz; foto: Tomasz Sikora; ilustracje, opracowanie komputerowe: Maciej Buszewicz (nr kat. 1)

 
  calendar No 30

3. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: EXPANSJA ADVERTISING Sp. z o.o.
TYTUŁ: “Fundamenty – myśl i piękno”
zleceniodawca: ŚWITALSKI & SYNOWIE S.A.; projekt graficzny: Maria Torbé/EXPANSJA ADVERTISING; foto: ROYALTY FREE; opracowanie komputerowe: EXPANSJA ADVERTISING; druk: Drukarnia Cyfrowa WIELAND (nr kat. 30)

 
  calendar No 21

4. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: CGS House Kollat i Wspólnicy S.j.
TYTUŁ: „Anatomiczny atlas reklamy”
zleceniodawca: CGS HOUSE; druk: Drukarnia CGS (nr kat. 21)

 
  calendar No 65

5. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: PGE DYSTRYBUCJA Łódź Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Światłoczułe”
zleceniodawca: PGE DYSTRYBUCJA Łódź; projekt graficzny: Jadwiga Makarewicz-Szczegłów; foto: reprodukcje Mariusz Wideryński, fotografie ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie; opracowanie komputerowe: Jadwiga Makarewicz-Szczegłów; druk: GAL-DRUK (nr kat. 65)

 
  calendar No 8

6. Wyróżenie
WYSTAWCA: AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH w Warszawie
TYTUŁ: „2010”
zleceniodawca: Wydział Grafiki ASP; projekt graficzny: Szymon Tomsia, Emilia Pyza, Sergiusz Biełow, Natalia Mikołajczuk, Ewa Milun, Krzysztof Ćwiertniewski, Jakub Mazurkiewicz, Bartosz Dłużewski, Szilágyi Anikó, Łukasz Izert, Angelina Jakoz, Katarzyna Smolnicka, Matylda Zaorska; druk: RAPID GH (nr kat. 8)

 
  calendar No 53b

7. Wyróżenie
WYSTAWCA: ML STUDIO
TYTUŁ: „Circus”
projekt graficzny: Paweł Malesa; opracowanie komputerowe: Paweł Malesa; druk: ML Studio (nr kat. 53b)

 
  calendar No 59

8. Wyróżenie
WYSTAWCA: MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA i PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO w Szreniawie
TYTUŁ: „Wielkopolski Kalendarz Rolniczy 2010”
zleceniodawca: MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA i PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO w Szreniawie; projekt graficzny: CHIGODESIGN.COM; foto: Maciej Fiszer; opracowanie komputerowe: CHIGODESIGN.COM; druk: CGS.PL (nr kat. 59)

 
  calendar No 63

9. Wyróżenie
WYSTAWCA: PACYNA-KRUSZYŃSKA Renata
TYTUŁ: „ekowrocław”
zleceniodawca: URZĄD MIEJSKI WROCŁAWIA; projekt graficzny: Renata Pacyna-Kruszyńska; foto: Igor Silski; ilustracje, opracowanie komputerowe: Renata Pacyna-Kruszyńska; druk: OPTI Group (nr kat. 63)

 
  calendar No 97

10. Wyróżenie
WYSTAWCA: WIELKOPOLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Kalendarz 2010 Wielkopolska Spółka Gazownictwa”
zleceniodawca: WIELKOPOLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA; projekt graficzny: Agencja Reklamowa KREA. TIFF; foto: Marek Kaczmarczyk; druk: DRUKMA (nr kat. 97)

 


 

W kategorii
KALENDARZ PLAKATOWY
Jury przyznało:

  calendar No 6a

1. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH w Katowicach
TYTUŁ: „Kalendarz Strażacki”
projekt graficzny: Ewa Juszczuk, Marzena Rakoniewska; druk: DIMOGRAF (nr kat. 6a)

 


 

W kategorii
KALENDARZ ZDZIERAK
Jury przyznało:

  calendar No 75

1. Wyróżenie
WYSTAWCA: PROGRAF Anna Nowicka
TYTUŁ: „Kalendarz trójdzielny „Prograf”
projekt graficzny: Grzegorz Nowicki „PROGRAF”; opracowanie komputerowe: Grzegorz Nowicki (nr kat. 75)

 
  calendar No 81b

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: SEVENET S.A.
TYTUŁ: „Sevenet - przyszłość zaczyna się dziś”
projekt graficzny: PLANTACJA/Albert Salomon; ilustracje: PLANTACJA/Albert Salomon; druk: Drukarnia HENRYK FIDLER (nr kat. 81b)

 


 

W kategorii
KALENDARZE POZOSTAŁE
Jury przyznało:

  calendar No 84

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: STAROGARD GDAŃSKI GMINA MIEJSKA
TYTUŁ: „Starogardzki zielnik osobisty”
projekt graficzny: Olgierd Lichy; ilustracje: Józef Olszynka; opracowanie komputerowe: Olgierd Lichy; druk: Drukarnia MIREX Mirotki (nr kat. 84)

 
  calendar No 28c

2. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: EDICA S.A.
Kalendarze książkowe i kieszonkowy
TYTUŁ: „Linia kalendarzy Biznes”
projekt graficzny: ONE MINUTE HERO/EDICA S.A.; opracowanie komputerowe, druk: EDICA S.A. (nr kat. 28c)

 
  calendar No 76b

3. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: PWS KONSTANTA S.A.
TYTUŁ: „Żywot malarza 2”
zleceniodawca: PWS KONSTANTA S.A.; projekt graficzny: FORMAT STUDIO Jerzy Dmitruk; foto: FORMAT STUDIO Witold Pelczarski; ilustracje: Jerzy Dmitruk (nr kat. 76b)

 
  calendar No 101

4. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: REMBIELIŃSKI Mateusz
TYTUŁ: “Czas to miłość”
projekt graficzny: Teresa Murak, Mateusz Rembieliński; opracowanie komputerowe: Teresa Murak, Mateusz Rembieliński; druk: Drukarnia TIM (nr kat. 101)

 


 

W kategorii
KARTA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA
Jury przyznało:

  calendar No 76c

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: PWS KONSTANTA S.A.
TYTUŁ: „Obfitość losu”
zleceniodawca: PWS KONSTANTA S.A.; projekt graficzny: FORMAT STUDIO Jerzy Dmitruk; foto: FORMAT STUDIO Witold Pelczarski; ilustracje: Jerzy Dmitruk (nr kat. 76c)

 
  calendar No 4

2. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: AGORA S.A.
TYTUŁ: „Kartka Pionu Czasopism Agory”
zleceniodawca: AGORA S.A.; projekt graficzny: Natalia Urbaniak AGORA S.A.; foto: Łukasz Falkowski; opracowanie komputerowe: Natalia Urbaniak AGORA S.A.; druk: STUDIO 64 (nr kat. 4)

 
  calendar No 81c

3. BRĄZOWY MEDAL
WYSTAWCA: SEVENET S.A.
TYTUŁ: „Sevenet - przyszłość zaczyna się dziś”
projekt graficzny: PLANTACJA/Albert Salomon; ilustracje: PLANTACJA/Albert Salomon; druk: Drukarnia HENRYK FIDLER (nr kat. 81c)

 


 

Jury przyznało następujące
NAGRODY SPECJALNE:

  calendar No 27a

Nagroda Specjalna Vidical 2010 za Najlepszą Jakość Druku
WYSTAWCA: Drukarnia AGPRESS
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Miejsce magiczne – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”
zleceniodawca: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu; projekt graficzny: Joanna Piasecka; foto: Adam Łukawski; opracowanie komputerowe: Joanna Piasecka; druk: Drukarnia AGPRESS (nr kat. 27a)

 
  calendar No 87

Wyróżnienie Specjalne za Kalendarz Chopinowski
WYSTAWCA: TAURUS Zakłady Graficzne St. Roszkowski Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Malowane Chopinem”
projekt graficzny: Zbigniew Karaszewski; foto: Wiesław Lipiec; opracowanie komputerowe: Joanna Roszkowska; druk: ZG TAURUS (nr kat. 87)

 
  calendar No 90

Nagroda Specjalna Vidical 2010 za Najlepsze Fotografie w Kalendarzu
WYSTAWCA: TEST Agencja Reklamy Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Z lotu ptaka”
zleceniodawca: ALLCON; projekt graficzny: Karolina Urbańska; foto: Kacper Kowalski; opracowanie komputerowe: Karolina Urbańska; druk: Przedsiębiorstwo Poligraficzne GŁOWACCY (nr kat. 90)

 

<<<