vidical 2008


 
 

Jury przyznało
GRAND PRIX - VIDICAL 2008:

 
  calendar No 95a

WYSTAWCA: PICTORICA Studio Graficzne
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „200 liet Tielzitskiemu Miru” („200 lat Tielzitskiemu Paktu”)
zleceniodawca: Urząd Miasta SOVETSK (Sowieck); projekt graficzny: Maks Popow, Kirill Glusienko; foto: zbiór prywatny Maks Popow; opracowanie komputerowe: Maks Popow, Aleksej Kuźmin; druk: PICTORICA (nr kat. 95a)

 


 

W kategorii
KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
Jury przyznało:

  calendar No 46

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: GAL-DRUK Drukarnia
TYTUŁ: „GAL-DRUK”
zleceniodawca: Gal-Druk; projekt graficzny: Jadwiga Makarewicz – Szczegłów; foto: K. Hejke, E.Haneman, W. Maciejewski, W. Prażmowski, I. Wets, S. Grzanek, T.Hałatek, M. Nowicki, P. Szczegłów; opracowanie komputerowe: Jadwiga Makarewicz – Szczegłów; druk: Gal-Druk (nr kat. 46)

 
  calendar No 33b

2. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: DRUKARNIA Studio Graficzne PRINT EXTRA
TYTUŁ: „W czerni i bieli”
zleceniodawca: BOT KWB Bełchatów S.A.; projekt graficzny: Kasia Ambroziak-Jabłońska/ Studio Graficzne Print Extra; foto: Digital Vision-Monte Nagler; opracowanie komputerowe: Kasia Ambroziak-Jabłońska, Dorota Kalemba; druk: Drukarnia PRINT EXTRA; przygotowanie do druku: Dorota Kalemba (nr kat. 33b)

 
  calendar No 106

3. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: SANOFI – AVENTIS Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Mogę”
zleceniodawca: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.; projekt graficzny: Albert Salamon i Zofia Konarska; foto: praca zbiorowa; opracowanie komputerowe: Albert Salamon – Jatrejon; druk: Henryk Fidler (nr kat. 106)

 
  calendar No 1

4. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: PER AARSLEFF POLSKA i MUZEUM PAŁACU w WILANOWIE
TYTUŁ: „Pałac w Wilanowie 2008”
projekt graficzny: Maciej Buszewicz; foto: Tomasz Sikora; opracowanie komputerowe: Maciej Buszewicz; druk: RAPID (nr kat. 1)

 
  calendar No 58a

5. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: INSTAL-PROJEKT GAWŁOWSCY, ŚCIERZYŃSCY Spółka Jawna
TYTUŁ: „Zlecenie”
zleceniodawca: INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. j.; projekt graficzny: Anna Pol; foto: Szymon Brodziak; opracowanie komputerowe: Radosław Berent, Katarzyna Ettmajer; druk: DRUKARNIA MDM w Poznaniu; scenariusz: Ewa Ścierzyńska, Agnieszka Gołębiewska, Witold Wasilewski (nr kat. 58a)

 
  calendar No 112

6. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: STUDIO 102 Aleksandra Szadkowska
TYTUŁ: „TOWN z miasta Łodzi 2008”
zleceniodawca: Urząd miasta Łodzi, Multibank, Papyrus, Muzeum Kinematografii; projekt graficzny: Jadwiga Makarewicz - Szczegłów; foto: E.Rubinstein, B. Dziworski, K. Hejke, K. Kieślowski, P. Rosiński, F. Remy, C. Pecold, P. Szczegłów, T. Lekler, J. Kusiński, W. Maciejewski, J. Kosiński; opracowanie komputerowe: Jadwiga Makarewicz - Szczegłów; druk: Gal-Druk (nr kat. 112)

 
  calendar No 8a

7. Wyróżenie
WYSTAWCA: AGPRESS Drukarnia Adam Łukawski
TYTUŁ: „Ikonografia Płocka ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku”
zleceniodawca: MUZEUM MAZOWIECKIE w PŁOCKU i AGRPESS; projekt graficzny: Joanna Piasecka; ilustracje: Ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku; opracowanie komputerowe: Joanna Piasecka; druk: Drukarnia AGPRESS (nr kat. 8a)

 
  calendar No 79

8. Wyróżenie
WYSTAWCA: MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE S.A.
TYTUŁ: „To co najważniejsze w życiu”
projekt graficzny, foto, ilustracje, opracowanie komputerowe: Agata Setlak; druk: Drukarnia PROMA LECH & KIEŁBASIŃSCY Sp.J. (nr kat. 79)

 
  calendar No 91a

9. Wyróżenie
WYSTAWCA: PADJAS – MEDIA Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Zdjęcia z lotu ptaka”
zleceniodawca: MG G; projekt graficzny: Anna Panecka; foto: MG G; opracowanie komputerowe: Roman Puszczewicz, Wojciech Zajdel; druk: LEYKO (nr kat. 91a)

 
  calendar No 101a

10. Wyróżenie
WYSTAWCA: POPROSTU – STUDIO REKLAMY i FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ
TYTUŁ: „Poprostu Kobiety”
projekt graficzny: Beata Kieliszczyk; foto: Katarzyna Widmańska, Joanna Gorlach; opracowanie komputerowe: Beata Kieliszczyk; druk: ABEDIK (nr kat. 101a)

 
  calendar No 101b

11. Wyróżenie
WYSTAWCA: POPROSTU – STUDIO REKLAMY i FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ
TYTUŁ: „Perły Nowoczesnej Architektury”
zleceniodawca: BRE BANK HIPOTECZNY; projekt graficzny: Maciej Bochużyński; foto: FPM, PoProstu; opracowanie komputerowe: PoProstu; druk: ABEDIK (nr kat. 101b)

 
  calendar No 129a

12. Wyróżenie
WYSTAWCA: WARTA GLASS Sp. z o.o.
zleceniodawca: WARTA GLASS Sp. z o.o.; projekt graficzny: Agencja Reklamowa FLYART; opracowanie komputerowe, druk: Agencja Reklamowa FLYART (nr kat. 129a)

 
  calendar No 137

13. Wyróżenie
WYSTAWCA: DRUKARNIA OFFSET-PRINT Michał Gaudziak
TYTUŁ: „OFFSET-PRINT”
zleceniodawca: DRUKARNIA OFFSET-PRINT; projekt graficzny: Tomasz Sawka; ilustracje, opracowanie komputerowe: Tomasz Sawka; druk: DRUKARNIA OFFSET-PRINT (nr kat. 137)

 


 

W kategorii
KALENDARZ PLAKATOWY
Jury przyznało:

  calendar No 115

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: SUNCHEMICAL
TYTUŁ: „Kalendarz plakatowy na rok 2008”
zleceniodawca: SUNCHEMICAL; projekt graficzny: Adam Lis, Papaja Studio; opracowanie komputerowe: Marcin Wilkoszewski, Papaja Studio; druk: Centrum Sidruku ASP Łódź (nr kat. 115)

 
  calendar No 9

2. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: AKADEMIA SZTUK PIEKNYCH w Katowicach
TYTUŁ: „Kalendarz ze Śląska”
projekt graficzny, foto: Malwina Szczurek, Róża Zapora; opracowanie komputerowe: Malwina Szczurek, Róża Zapora; druk: DIMOGRAF; Kalendarz powstał w Międzykierunkowej Pracowni Proj. Plakatu prof. M. Klisia. (nr kat. 9)

 
  calendar No 82

3. BRĄZOWY MEDAL
WYSTAWCA: MOSTOSTAL ZABRZE ZMP „Czechowice” Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Kasprowy Wierch”
zleceniodawca: MOSTOSTAL Czechowice; projekt graficzny: Michał Kliś; opracowanie komputerowe: Janusz Legoń - Studio Cicero; druk: DIMOGRAF Bielsko – Biała (nr kat. 82)

 
  calendar No 8d

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: AGPRESS Drukarnia Adam Łukawski
TYTUŁ: „Agpress 2008”
projekt graficzny: Joanna Piasecka; opracowanie komputerowe: Joanna Piasecka; druk: AGPRESS /Drukarnia „Agpress” (nr kat. 8d)

 


 

W kategorii
KALENDARZ ZDZIERAK
Jury przyznało:

  calendar No 42a

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: FORUM POLSKA AGENCJA FOTOGRAFÓW Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Kalendarz Agencji Forum”
zleceniodawca: FORUM POLSKA AGENCJA FOTOGRAFÓW Sp. z o.o.; projekt graficzny: Janusz Berecki; foto: Agencja Forum; opracowanie komputerowe: Notus; druk: 3V PRINT (nr kat. 42a)

 
  calendar No 118

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: TEKTURA i SKLEJKA Jakub Liśkiewicz
TYTUŁ: „Poznańskie koziołki”
zleceniodawca: ASGARD Sp. z o.o.; projekt graficzny: TEKTURA i SKLEJKA Liśkiewicz Jakub; ilustracje: ; opracowanie komputerowe: Jakub Liśkiewicz (nr kat. 118)

 


 

W kategorii
KALENDARZE POZOSTAŁE
Jury przyznało:

  calendar No 69i

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: KREACJAPRO Sp. z o.o.
TYTUŁ: „450-lecie Poczty Polskiej”
zleceniodawca: POCZTA POLSKA S.A.; projekt graficzny: Magdalena Błażków, Andrzej Pągowski; foto: fotografie obiektów z MPiT we Wrocławiu - Romuald M. Sołdek; ilustracje: reprodukcje prac muzealnych; opracowanie komputerowe: Studio dtP; druk: Oficyna Pomorska (nr kat. 69i)

 
  calendar No 99b

2. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S.A.
kalendarz książkowy
TYTUŁ: „Mała forma-wielka sztuka-banknoty”
zleceniodawca: POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S.A.; projekt graficzny: Lech Majewski Studio; ilustracje, opracowanie komputerowe: Lech Majewski Studio; druk: Drukarnia ART (nr kat. 99b)

 
  calendar No 74

3. BRĄZOWY MEDAL
WYSTAWCA: MAGNO
kalendarz biurkowy
TYTUŁ: „Skóra, trzcina, drewno”
zleceniodawca: GARANT OBUWIE+MODA Sp. z o.o.; projekt graficzny: Joanna Iwaniuk; foto: Włodzimierz Kubik; opracowanie komputerowe: Joanna Iwaniuk; druk: „LEGA” Jacek Rybicki (nr kat. 74)

 
  calendar No 35cde

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: EDICA S.A.
zestaw kalendarzy książkowych
TYTUŁ: „Linia kalendarzy Extra – 191T, 193 D, 196 T”
projekt graficzny: ONE MINUTE HERO, EDICA S.A.; opracowanie komputerowe, druk: EDICA S.A. (nr kat. 35c,d,e)

 
  calendar No 58b

5. Wyróżenie
WYSTAWCA: INSTAL-PROJEKT GAWŁOWSCY, ŚCIERZYŃSCY Spółka Jawna
kalendarz książkowy
TYTUŁ: „Zlecenie”
zleceniodawca: INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. j.; projekt graficzny: Anna Pol; foto: Szymon Brodziak; opracowanie komputerowe: Radosław Berent, Katarzyna Ettmajer; druk: DRUKARNIA MDM w Poznaniu; scenariusz: Ewa Ścierzyńska, Agnieszka Gołębiewska, Witold Wasilewski (nr kat. 58b)

 


 

W kategorii
KARTA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA
Jury przyznało:

  calendar No 16b

1. Wyróżenie
WYSTAWCA: AVANTGARDE DESIGN
TYTUŁ: „Życzenia”
zleceniodawca: Reklama własna; projekt graficzny: AVANTGARDE DESIGN; ilustracje, opracowanie komputerowe: AVANTGARDE DESIGN; druk: AVANGARDE PRINT; praca stanowi „Zestaw” z innymi elementami (nr kat. 16b)

 
  calendar No 41b

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: FORMAT Studio Witold Pelczarski Kalendarze
TYTUŁ: „Ulubione drzewko”
zleceniodawca: INTERNATIONALE HOUSE Maciej Wojciechowski – Kraków; projekt graficzny: Jerzy Dmitruk; druk: Warsztatowy Jerzy Dmitruk (nr kat. 41b)

 
  calendar No 67

3. Wyróżenie
WYSTAWCA: KAREL MISEK
TYTUŁ: „Happy New Year”
zleceniodawca: MISEK Studio; projekt graficzny: Karel Misek; ilustracje, opracowanie komputerowe: Karel Misek; druk: TRIA (nr kat. 67)

 
  calendar No 121b

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: TEST AGENCJA REKLAMY Sp. z o.o.
TYTUŁ: „TKM”
zleceniodawca: Test Agencja Reklamy; projekt graficzny: Krystyna Strzelczyk, Dorota Polewczak; ilustracje: Marian Bocianowski; opracowanie komputerowe: Dorota Polewczak; druk: CHOCOLATE GRAPHICS – Halina Kalemba (nr kat. 121b)

 


 

Jury przyznało następujące
NAGRODY SPECJALNE:

  calendar No 19

Nagroda Specjalna Vidical 2008 za Najlepsze Fotografie w Kalendarzu
WYSTAWCA: BLUE POINT INŻYNIERIA BASENOWA F.H.U.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Love me but please don’t touch me”
zleceniodawca: INVESTA; projekt graficzny: Mirosław Rekowski; foto: Witold Flak; druk: NORMEX Gdańsk (nr kat. 19)

 
  calendar No 55

Nagroda Specjalna Vidical 2008 za Kreatywność
WYSTAWCA: GRUNER + JAHR POLSKA Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Gala Bajki z Gwiazdami”
projekt graficzny: Piotr Łomnicki; foto: Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek; druk: Drukarnia TINTA; Opieka ART: Beata Misiewicz (nr kat. 55)

 
  calendar No 60

Nagroda Specjalna Vidical 2008 za Najlepsze Opracowanie Graficzne
WYSTAWCA: J & S ENERGY S.A.
TYTUŁ: „American Energy”
projekt graficzny: Lech Majewski; foto: Ryszard Horowitz; druk: TEAM-Serwis; prepress: -JML- Jacek Jutrzenka (nr kat. 60)

 
  calendar No 69adefghl

Nagroda Specjalna Vidical 2006 za Zestaw Kalendarzy Promujący Firmę
WYSTAWCA: KREACJAPRO Sp. z o. o.
kalendarz wieloplanszowy, plakatowy, zdzierak, planer, listkowy, karta świąteczno-noworoczna
KATEGORIA: KALENDARZE POZOSTAŁE
TYTUŁ: „Mucha”
zleceniodawca: POLKOMTEL S.A.; projekt graficzny: Magdalena Błażków, Andrzej Pągowski; ilustracje: reprodukcje prac Alfonsa Muchy z archiwum Mucha Trust Ltd.; opracowanie komputerowe: Studio dtP; druk: Interdruk Corporation (nr kat. 69adefghl)

 
  calendar No 84

Wyróżnienie Specjalne Vidical 2008 za Polski PR
WYSTAWCA: MULTIPRESS Drukarnia Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Militaria w krakowskich muzeach”
zleceniodawca: MULTIPRESS Drukarnia Sp. z o.o.; projekt graficzny: Maciej Plewiński; foto: Maciej Plewiński, Łukasz Schuster, Adam Wierzba, Stanisław Michta; opracowanie komputerowe: Marek Pierzchała; druk: MULTIPRESS Drukarnia Sp. z o.o.; koncepcja: Andrzej Rabenda, Marian Drążęk (nr kat. 84)

 
  calendar No 104b

Nagroda Specjalna Vidical 2008 za Najlepsze Fotografie w Kalendarzu
WYSTAWCA: REKOWSKI Komunikacja Wizualna i Wzornictwo
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Love me but don’t touch me”
zleceniodawca: INVESTA Sp. z o.o.; projekt graficzny: Mirosław Rekowski; foto: Witold Falk; opracowanie komputerowe: Mirosław Rekowski; druk: NORMEX Gdańsk (nr kat. 104b)

 
  calendar No 111

Nagroda Przewodniczącego Jury
WYSTAWCA: STRAUSS CAFE POLAND Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „The most majestic espresso experience”
zleceniodawca: STRAUSS CAFE POLAND Sp. z o.o.; projekt graficzny: Armando Testa; foto: Finlay Mackay; druk: STAMPERIA ARTISTICA NAZIONALE S.p.A. (nr kat. 111)

 
  calendar No 114b

Nagroda Specjalna Vidical 2008 za Najlepsze Ilustracje
WYSTAWCA: STUDIO PRO Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Koty-inspiracje”
zleceniodawca, projekt graficzny: STUDIO PRO Sp. z o.o.; ilustracje, opracowanie komputerowe: STUDIO PRO Sp. z o.o. (nr kat. 114b)

 
  calendar No 117

Nagroda Specjalna Vidical 2008 za Najlepszą Jakość Poligrafii
WYSTAWCA: TAURUS ZAKŁADY GRAFICZNE Stanisław Roszkowski Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Mityczne kury”
zleceniodawca: WYDAWNICTWO ZAGRODA J.S. Roszkowscy S.j.; projekt graficzny: Rafał Kazanecki; foto: Stanisław Roszkowski; opracowanie komputerowe: Rafał Kazanecki; druk: ZAKŁADY GRAFICZNE „TAURUS” St. Roszkowski Sp. z o.o. (nr kat. 117)

 
  calendar No 134b

Wyróżnienie Specjalne za Ilustracje
WYSTAWCA: MORSKI Studio Graficzne Sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „MASZYNERGIA”
zleceniodawca: ENEA S.A.; projekt graficzny: Igor Morski, Joanna Kaźmierczak; ilustracje: Igor Morski; druk: Poligrafia PIOTROWSKI (nr kat. 134b)

 

<<<