vidical 2007


 
 

Jury przyznało
GRAND PRIX - VIDICAL 2007:

 
  calendar No 60b

WYSTAWCA: KreacjaPRO sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: ,,Doprawione solą”
zleceniodawca: CIECH S.A.; projekt graficzny: Magdalena Błaszków, Andrzej Pągowski –KreacjaPro; ilustracje: Franciszek Starowieyski; opracowanie komputerowe: Studio dtP; druk: INTERDRUK Corporation (nr kat. 60b)

 


 

W kategorii
KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
Jury przyznało:

  calendar No 67

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: MIROSŁAW REKOWSKI – Studio Komunikacji Wizualnej
TYTUŁ: ,,Steel beautiful”
zleceniodawca: INVESTA; projekt graficzny: Mirosław Rekowski; foto: Zbigniew Treppa; opracowanie komputerowe: Mirosław Rekowski; druk: NORMEX Gdańsk; modelka: Tara (nr kat. 67)

 
  calendar No 104

2. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: STUDIO 102
TYTUŁ: „Town – z Miasta Łodzi”
zleceniodawca: URZĄD MIASTA ŁODZI, MULTIBANK; projekt graficzny: Jadwiga Makarewicz Szczegłów; foto: 13 Artystów Fotografików; opracowanie komputerowe: Jadwiga Makarewicz Szczegłów; druk: „TĘCZA-DRUK” Łódź (nr kat. 104)

 
  calendar No 111

3. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: TEATR im. W. SIEMASZKOWEJ
TYTUŁ: ,,Plakaty teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie”
projekt graficzny: Lech Majewski; ilustracje: Lech Majewski, Justyna Czerniakowska; druk: RS Druk (nr kat. 111)

 
  calendar No 88a

4. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S.A.
TYTUŁ: „mała forma - wielka sztuka”
zleceniodawca: POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S.A.; projekt graficzny: Lech Majewski; ilustracje, opracowanie komputerowe: Lech Majewski; druk: TIM (nr kat. 88a)

 
  calendar No 99a

5. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: SANOFI-AVENTIS Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Kalendarz Sanofi-Aventis 2007”
zleceniodawca: SANOFI-AVENTIS; projekt graficzny: Maryna Tomaszewska; foto: Tomasz Tomaszewski, Antoni Łoskot, Anna Koczorowska, Monika Strzelecka, Renata Ścibior, Iwona Kowalska; opracowanie komputerowe: Jacek Jutrzenka; druk: TEAM (nr kat. 99a)

 
  calendar No 127a

6. BRĄZOWY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: ZAO „Westcomp Plus”
TYTUŁ: „I T - Techno”
zleceniodawca: ZAO „Westcomp Plus”; foto: Fiodor Konoplin; druk: ZAO „Westcomp Plus” (nr kat. 127a)

 
  calendar No 10a

7. Wyróżenie
WYSTAWCA: AGENCJA REKLAMY TEST sp. z o.o
TYTUŁ: „Podróż”
zleceniodawca: SIGNAL IDUNA POLSKA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A; projekt graficzny: Karolina Urbańska; foto: Anita Andrzejewska; opracowanie komputerowe: Karolina Urbańska; druk: OFICYNA POLIGRAFICZNA APLA (nr kat. 10a)

 
  calendar No 14

8. Wyróżenie
WYSTAWCA: AQUAEL – Janusz Jankiewicz
TYTUŁ: „Inspirations”
projekt graficzny, foto: Piotr Łuczka; druk: SNN Poligrafia (nr kat. 14)

 
  calendar No 22

9. Wyróżenie
WYSTAWCA: BOX Małgorzata Gurowska
TYTUŁ: ,,Kalendarz 2007”
zleceniodawca: ANTALIS POLAND; projekt graficzny: Małgorzata Gurowska; opracowanie komputerowe: Małgorzata Gurowska; druk: JURCZYK DESIGN (nr kat. 22)

 
  calendar No 43b

10. Wyróżenie
WYSTAWCA: FREEIMAGE DESIGN
TYTUŁ: ,,Memory”
zleceniodawca: EVER PROSPEROUS COMPANY; projekt graficzny: Chen Jun-Liang; opracowanie komputerowe: FREEIMAGE DESIGN (nr kat. 43b)

 
  calendar No 60c

11. Wyróżenie
WYSTAWCA: KreacjaPRO sp. z o.o.
TYTUŁ: ,,Wartość dodana”
zleceniodawca: POLCOMTEL S.A.; projekt graficzny: Magdalena Błaszków, Andrzej Pągowski – KreacjaPro; ilustracje: W. Sadowski, R. Owczarek, M. Szytma, M. Biały, A. Pągowski, M. Rozmarynowska, W. Terechowicz, S. Wywiórski, W. J. Marszałek, M. Okrassa, M. Stawarski, K. Szydłowska; opracowanie komputerowe: Studio dtP; druk: AMIS (nr kat. 60c)

 
  calendar No 72a

12. Wyróżenie
WYSTAWCA: MSG Sp. z o. o. ODDZIAŁ GAZOWNIA WARSZAWSKA
TYTUŁ: ,,Gazownia Warszawska”
zleceniodawca: Mazowiecka Spółka Gazownictwa Oddział Gazownia Warszawska; projekt graficzny: Krzysztof i Wojciech Wenerscy; foto: : J. Śniegocki, M. Stępniak, B. Dąbrowski, L. Małkowski; opracowanie komputerowe: Krzysztof i Wojciech Wenerscy; druk: Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (nr kat. 72a)

 
  calendar No 77

13. Wyróżenie
WYSTAWCA: NUANCE Daniel Raczyński
TYTUŁ: „Jaroszewska Nuance 2007”
projekt graficzny: TOPPROJECT; foto: NUANCE.PL Daniel Raczyński; druk: PRINTYPOLAND.PL; director: Beata Jarzębska; make-up: Marta Gąska; hair: JagaHairDesign (nr kat. 77)

 


 

W kategorii
KALENDARZ PLAKATOWY
Jury przyznało:

  calendar No 96

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: PROGRAF - DRUKARNIA CYFROWA
TYTUŁ: „Łap życie za rogi”
projekt graficzny: Janusz Golik; ilustracje, opracowanie komputerowe: Janusz Golik; druk: PROGRAF (nr kat. 96)

 
  calendar No 18

2. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH w Katowicach
TYTUŁ: „Kalendarz Kominiarski 2007”
projekt graficzny: Studenci Prac. Proj. Plakatu ASP Katowice: Adrian Szejn, Natalia Hryciuk, Jolanta Ogaza, Hanna Traczyk, Marta Abramowicz, Katarzyna Rudzińska, Aleksandra Grzeganek; foto: Natalia Hryciuk; opracowanie komputerowe: STUDIO CICERO; druk: DIMOGRAF” Bielsko Biała, „PASJA” Mikołów (nr kat. 18)

 
  calendar No 76

3. BRĄZOWY MEDAL
WYSTAWCA: NO HAU STUDIO Sp. z o.o.
TYTUŁ: „Mapa nieba”
zleceniodawca: SPIN S.A.; projekt graficzny: Karolina Perrin; foto, ilustracje: NO HAU STUDIO; opracowanie komputerowe: PADJAS MEDIA; druk: LEYKO (nr kat. 76)

 
  calendar No 56ab

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: K.P.S.H.”GRAŻKA” Zbigniew Kobalczyk
projekt graficzny: Barbara Uznańska; foto: Piotr Uznański (nr kat. 56a,b)

 
  calendar No 68a

5. Wyróżenie
WYSTAWCA: MISEK DESIGN
TYTUŁ: ,,European Identity”
projekt graficzny: Karel Misek; ilustracje: studenci; opracowanie komputerowe: Karel Misek; druk: OFFSET-TRIA (nr kat. 68a)

 
  calendar No 81

6. Wyróżenie
WYSTAWCA: PAGE TSOU
TYTUŁ: „2007 Londoners”
projekt graficzny: Chun Sheng Tsou; ilustracje: Chun Sheng Tsou (nr kat. 81)

 
  calendar No 107

7. Wyróżenie
WYSTAWCA: STUDIO PROJEKTOWE ADAMA LISA
TYTUŁ: „Kalendarz Plakatowy na Rok 2007”
projekt graficzny: Adam Lis; opracowanie komputerowe: Adam Lis; druk: INDYGO (nr kat. 107)

 


 

W kategorii
KALENDARZ ZDZIERAK
Jury przyznało:

  calendar No 38a

1. Wyróżenie
WYSTAWCA: EUROPEJSKA UNIA REKLAMY OTWARTEJ Sp.z o.o.
TYTUŁ: ,,Kalendarz paskowy i trójdzielny”
projekt graficzny: Marta Kuśmierczyk, Piotr Czapliński; ilustracje: Klient-DB; opracowanie komputerowe: Piotr Czapliński; druk: DSP; projekt i uszlachetnienia: FOLLAK (nr kat. 38a)

 
  calendar No 82

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: PASJA - Jacek Stencel
TYTUŁ: ,,Pasja”
projekt graficzny: PASJA; opracowanie komputerowe: Zbigniew Gawron; druk: PASJA (nr kat. 82)

 


 

W kategorii
KALENDARZE POZOSTAŁE
Jury przyznało:

  calendar No 34def

1. Wyróżenie
WYSTAWCA: EDICA S.A.
kalendarze książkowe
TYTUŁ: „Kalendarze Partner 180T, 183D, 185T”
projekt graficzny: ONE MINUTE HERO; opracowanie komputerowe, druk: EDICA (nr kat. 34d,e,f)

 
  calendar No 40a

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: FILE STUDIO GRAFICZNE Piotr Domownik
TYTUŁ: ,,Ale plama”
projekt graficzny: Justyna Dziewięcka; ilustracje, opracowanie komputerowe: Justyna Dziewięcka; druk: Drukarnia LOTOS (nr kat. 40a)

 


 

W kategorii
KARTA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA
Jury przyznało:

  calendar No 42

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: FORMAT STUDIO Witold Pelczarski
TYTUŁ: ,,Początek Oceanu – wymarsz Trzech Króli”
zleceniodawca: International House Kraków; projekt graficzny: Jerzy Dmitruk - Kraków; druk: Jerzy Dmitruk - Kraków (nr kat. 42)

 
  calendar No 10b

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: AGENCJA REKLAMY TEST sp. z o.o
TYTUŁ: „Gwiazdka na Gwiazdkę”
zleceniodawca: BIURO POSELSKIE Włodzimierza Stępnia; projekt graficzny: Karolina Urbańska; opracowanie komputerowe: Karolina Urbańska; druk: APLA; rękodzieło artystyczne: Anna Sokołowska (nr kat. 10b)

 
  calendar No 23b

3. Wyróżenie
WYSTAWCA: BUSINESS CONSULTING sp. z o.o.
TYTUŁ: “Black Creative”
projekt graficzny: Barbara Kubska; opracowanie komputerowe: Barbara Kubska; druk: KMB PRESS Katowice (nr kat. 23b)

 
  calendar No 68b

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: MISEK DESIGN
TYTUŁ: ,,Stastny Novy Rok Happy New Year”
projekt graficzny: Karel Misek; ilustracje, opracowanie komputerowe: Karel Misek; druk: OFFSET-TRIA (nr kat. 68b)

 
  calendar No 129

5. Wyróżenie
WYSTAWCA: ZERKAJ STUDIO
TYTUŁ: ,,Z007”
projekt graficzny: Ryszard Kajzer; ilustracje: Ryszard Kajzer; druk: STUDIO KWADRAT (nr kat. 129)

 


 

Jury przyznało następujące
NAGRODY SPECJALNE:

  calendar No 35

Nagroda Specjalna Vidical 2007 za Najlepsze Fotografie w Kalendarzu
WYSTAWCA: ELITE CAFE sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „The Most Incredible Espresso Experience”
projekt graficzny: Armando Testa; foto: Eugenio Recvenco (nr kat. 35)

 
  calendar No 48

Nagroda Specjalna Vidical 2007 za Najlepszą Jakość Poligrafii
WYSTAWCA: GRUNER+JAHR POLSKA sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Radość Macierzyństwa”
projekt graficzny: Piotr Dołowski; foto: Robert Wolański; opracowanie komputerowe: Piotr Dołowski; druk: SNN Poligrafia (nr kat. 48)

 
  calendar No 59

Wyróżnienie Specjalne za Funkcje Edukacyjne
WYSTAWCA: KOMENDA GŁÓWNA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
KATEGORIA: KALENDARZ PLAKATOWY
TYTUŁ: ,,15 lat Państwowej Straży Pożarnej”
projekt graficzny: Ewa Kraśniewska; foto: Krzysztof T. Kociołek, Bernard Król, Jerzy Linder, Anna Łańduch, Mariusz Mojek, Paweł Motyka, Tomasz Wiśniewski; ilustracje: Karol Kreński; opracowanie komputerowe: Ewa Kraśniewska; druk: WEMA Wydawnictwo-Poligrafia (nr kat. 59)

 
  calendar No 87

Wyróżnienie Specjalne Jolanty Fajkowskiej
WYSTAWCA: POLSKA AGENCJA PRASOWA S.A
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Kalendarz PAP”
zleceniodawca: POLSKA AGENCJA PRASOWA S.A; projekt graficzny: Janusz Golik; foto: Archiwum PAP; opracowanie komputerowe: Janusz Golik; druk: Przedsiębiorstwo Poligraficzne RAGUS (nr kat. 87)

 
  calendar No 98ab

Nagroda Przewodniczącego Jury
WYSTAWCA: RZECZPOSPOLITA S.A. Przedsiębiorstwo Wydawnicze
kalendarz wieloplanszowy i biurkowy
TYTUŁ: „Jan Bułhak”
zleceniodawca: Przedsiębiorstwo Wydawnicze RZECZPOSPOLITA S.A.; projekt graficzny: Maciej Buszewicz; foto: Jan Bułhak; opracowanie komputerowe: Maciej Buszewicz; druk: RAPID GH, Z.GUS, P. Herdliczko sp. j. (nr kat. 98a,b)

 
  calendar No 124ab

Nagroda Specjalna Vidical 2007 za Najlepsze Opracowanie Graficzne
WYSTAWCA: WYDAWNICTWO MURATOR sp. z o.o.
kalendarz wieloplanszowy i biurkowy
TYTUŁ: „Poland Architecture of Change”
zleceniodawca: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP; projekt graficzny: Grzegorz Laszuk K+S> BOX; foto: Krzysztof Ingarden, Wojciech Kryński, Daniel Rumiancew, Juliusz Sokołowski, Laboratorium Architektury Gilner + Kubec, Andrzej Bulanda, Lahdelma/Mahlamaki; ilustracje, opracowanie komputerowe: Grzegorz Laszuk K+S> BOX; druk: DRUKPOL (nr kat. 124a,b)

 

<<<