vidical 2005


 
 

Jury przyznało
GRAND PRIX - VIDICAL 2005:

 
 

WYSTAWCA: VICTORIA PROMOTION – Tomkiewicz sp.j.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Czas na ubezpieczenie”
zleceniodawca: TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ i REASEKURACJI WARTA S.A.; projekt graficzny: Magdalena Czajkowska (nr kat. 111a)

 


 

W kategorii
KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
Jury przyznało:

 

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: EDICA S.A.
TYTUŁ: „Wszystko w swoim czasie”
projekt graficzny: Agencja Reklamowa DIAGRAM; realizacja: Edica S.A. (nr kat. 31a)

 
 

2. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: CGS STUDIO Kollat i Wspólnicy sp.j.
TYTUŁ: „CGS 2005”
twórcy, zleceniodawca: CGS STUDIO (nr kat. 20a)

 
 

3. BRĄZOWY MEDAL
WYSTAWCA: GEMI sp. z o.o.
TYTUŁ: „Kalendarz Śląski 2005 r.”
zleceniodawca: FUNDACJA „RZECZ ŚLĄSKA”; projekt graficzny: Oskar Filipowicz, Witold Jajszczok, Radosław Miśkiewicz, Jakub Tabor; foto: Arkadiusz Gola, Waldemar Jama, Grzegorz Klatka, Rafał Klimkiewicz, Bogdan Kułakowski (nr kat. 45)

 
 

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: FEYCOLOR GmbH
TYTUŁ: „Expose D’Amour”
zleceniodawca: FEYCOLOR; projekt graficzny: Kurt Dornig; foto: Klaus Andorfer (nr kat. 34)

 
 

5. Wyróżenie
WYSTAWCA: J&S ENERGY S.A.
TYTUŁ: „Szwajcaria”
zleceniodawca: J&S ENERGY S.A.; projekt graficzny: Justyna Wróblewska, Gosika Urbańska; foto: Feco Roupert (nr kat. 53)

 
 

6. Wyróżenie
WYSTAWCA: LECH MAJEWSKI STUDIO
TYTUŁ: „100 lat Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”
zleceniodawca: PKO BANK POLSKI; projekt graficzny: Lech Majewski; opracowanie komputerowe: Jacek Jutrzenka; druk: ARSO Polański; koncepcja: Lech Majewski (nr kat. 57)

 
 

7. Wyróżenie
WYSTAWCA: SZPAKOWSKI STUDIO Arkadiusz Szpakowski
TYTUŁ: „Calendar/Boys 2004/2005”
zleceniodawca: TEQUILA Polska; foto: Arek Szpakowski; opracowanie komputerowe: Krzysztof Stawowy (nr kat. 101b)

 


 

W kategorii
KALENDARZ PLAKATOWY
Jury przyznało:

 

1. Wyróżenie
WYSTAWCA: LIDEX
TYTUŁ: „Poligraficzny szósty zmysł”
zleceniodawca: LIDEX; projekt graficzny: Paweł Malesa; koncepcja i realizacja: Monika Nemeczek, Magdalena Malicka, Maciej Bogucki (nr kat. 60)

 


 

W kategorii
KALENDARZ ZDZIERAK
Jury przyznało:

 

1. ZŁOTY MEDAL
WYSTAWCA: DRUK-INTRO S.A.
TYTUŁ: „Tolerancja”
zleceniodawca: DRUK-INTRO S.A.; projekt graficzny: Piotr Kwiatkowski; ilustracje: Piotr Kwiatkowski (nr kat. 29b)

 


 

W kategorii
KALENDARZE POZOSTAŁE
Jury przyznało:

 

1. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: FUNDACJA MŁODEGO KINA
TYTUŁ: „Euroshorts – krótkie filmy”
ilustracje: Przemek Młyńczyk; druk: Centrum poligrafii DL; DVD: Marta Karbownik, Rafał Kłoda (nr kat. 41)

 
 

2. SREBRNY MEDAL ex aequo
WYSTAWCA: SPSS Polska sp. z o.o.
kalendarz biurkowy
TYTUŁ: „Ekspert analizy danych”
zleceniodawca: SPSS Polska; projekt graficzny: Małgorzata Dubowiak; opracowanie komputerowe: Grzegorz Bryda; druk: KNOW-HOW; Wybór cytatów: Janusz Mikulski (nr kat. 95a)

 


 

W kategorii
KARTA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA
Jury przyznało:

 

1. SREBRNY MEDAL
WYSTAWCA: Aino-Maija METSOLA
TYTUŁ: „Flying Santa”
zleceniodawca: University of Art and Design Helsinki; projekt graficzny: Aino-Maija Metsola (nr kat. 66)

 
 

2. Wyróżenie
WYSTAWCA: GALERIA PIOTRA NOWICKIEGO
TYTUŁ: „Kartka świąteczno-noworoczna 2005”
zleceniodawca: GALERIA PIOTRA NOWICKIEGO; projekt graficzny: Tadeusz Kazubek (nr kat. 43)

 
 

3. Wyróżenie
WYSTAWCA: TELEWIZJA POLSKA S.A.
TYTUŁ: „Zestaw kart świątecznych: TVP, TVP1, TVP2, TVP3, TVP Polonia”
twórcy: Piotr Krochmalski, Grzegorz Maj, Jacek Gąsiorowski, Emil Kowalik, Krzysztof Gniado, Sylwester Bizacki, Rafał Lisik, Maciej Kołodziejczyk, Aleksander Grzywacz; zleceniodawca: TELEWIZJA POLSKA S.A (nr kat. 103)

 
 

4. Wyróżenie
WYSTAWCA: Magda WIŚNIEWSKA & Bazyli KRASULAK
TYTUŁ: „Karty świąteczne dla Kancelarii Prawnej Wardyński i Wspólnicy” (3 szt.)
zleceniodawca: KANC. PRAWNA „WARDYŃSKI i WSPÓLNICY”; projekt graficzny: Magda Wiśniewska i Bazyli Krasulak; druk: OFICYNA GRAFICZNA MKS (nr kat. 119)

 


 

Jury przyznało następujące
NAGRODY SPECJALNE:

 

Nagroda Specjalna Vidical 2005 za Najlepszą Jakość Poligrafii
WYSTAWCA: AUTO ABC sp. z o.o. Oddział Poligraficzny NETBOX
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Netbox 2005”
zleceniodawca: NETBOX; projekt graficzny: Marcin Markowski/NETBOX (nr kat. 12)

 
 

Nagroda Specjalna Vidical 2005 za Najlepsze Ilustracje w Kalendarzu
WYSTAWCA: GALLEONI PROMOTION sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Kalendarz CA IB – 2005”
zleceniodawca: BANK INWESTYCYJNY CA IB; projekt graficzny: Jan Biczysko, Robert Reich, Andrzej Pacuła; ilustracje: Krzysztof Skórczewski; opracowanie komputerowe: Robert Reich; druk: DIGITAL PRINT HOUSE (nr kat. 44)

 
 

Nagroda Przewodniczącego Jury
WYSTAWCA: SCHÜCO INTERNATIONAL Polska sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Kalendarz Architektoniczny”
zleceniodawca: SCHÜCO INTERNATIONAL KG (nr kat. 93)

 
 

Jury I PROGRAMU POLSKIEGO RADIA, audycji „Cztery pory roku” przyznało statuetkę „Złoty Liść”
WYSTAWCA: WIELKOPOLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Kalendarz firmowy rok 2005”
zleceniodawca: WIELKOPOLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA; projekt graficzny: Wielkopolska Spółka Gazownictwa oraz Agencja Reklamowo-Wyd. FINE-GRAIN; foto: Maciej Fiszer; druk: FINE-GRAIN (nr kat. 117)

 
 

Nagroda Specjalna Vidical 2005 za Najlepsze Fotografie w Kalendarzu
WYSTAWCA: WINKOWSKI sp. z o.o.
KATEGORIA: KALENDARZ WIELOPLANSZOWY
TYTUŁ: „Polskie twarze”
projekt graficzny: Maryna Wiśniewska; foto: Barbara Regulska, Maciej Osiecki (nr kat. 118)

 

<<<